L-Pro Complex

Mineralizujący wkład liniowy do systemów odwróconej osmozy 2,5”

Przeznaczony dla wszystkich osób dorosłych, dzieci i młodzieży chcących wzbogacić dietę w kluczowe dla życia i zdrowia pierwiastki. Polecany szczególnie tym, którzy na co dzień podejmują intensywną pracę umysłową, mają problemy z nadciśnieniem tętniczym, skurczami mięśniowymi lub korzystają z używek.

  • Kontrolowany proces dozowania substancji mineralnych - STAŁA ILOŚĆ MINERAŁÓW W KAŻDEJ SZKLANCE WODY!
  • Receptura roztworu opracowana przy współpracy dietetyka
  • Łatwo przyswajalne minerały w postaci roztworu: magnez, potas, cynk, jony chlorkowe w odpowiednich proporcjach 
     

 

Potas - wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu nerwowego, dodatkowo pomaga utrzymać właściwe ciśnienie krwi.

Sód - zapewnia równowagę wodno-elektrolitową i pH w organizmie. Przyczynia się do napięcia tkanek i nadania jędrności skórze. Pobudza pracę wielu enzymów, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, wspomaga prawidłową pracę nerwów i mięśni, w tym też mięśnia sercowego. Jest także jednym z istotnych składników kości i stawów.

Cynk - jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Wspiera metabolizm węglowodanów oraz proces widzenia. Odpowiada za odpowiedni poziom testosteronu we krwi i utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych.

 

Jony chlorkowe - pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie, m.in regulują gospodarkę wodno-elektrolitową i odpowiadają za równowagę kwasowo-zasadową, a także za utrzymanie na bezpiecznym poziomie ciśnienia osmotycznego.


Skład [mg/l]: potas 29,2; sód 12; cynk 0,13; magnez 27; woda osmotyczna, chlorki 180
Wartości mierzone przy przepływie 2,5 l/min i wodzie osmotycznej o wartości 8 ppm

quanmedia