L-Pro Active

Mineralizujący wkład liniowy do systemów odwróconej osmozy 2,5”

Dedykowany osobom aktywnym fizycznie, sportowcom i młodzieży, narażonym na szybszą utratę składników mineralnych a także pracującym ciężko fizycznie i przemęczonym. Szczególnie polecany w ciepłych porach roku.

  • Kontrolowany proces dozowania substancji mineralnych - STAŁA ILOŚĆ MINERAŁÓW W KAŻDEJ SZKLANCE WODY !
  • Receptura roztworu opracowana przy współpracy dietetyka
  • Łatwo przyswajalne minerały w postaci roztworu: wapń, magnez, potas, cynk, jony chlorkowe w odpowiednich proporcjach 
     

 

Wapń - jest ważnym składnikiem mineralnym organizmu, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów. Zmniejsza reakcje alergiczne, poprawia przekazywanie impulsów nerwowych, zapobiega osteoporozie, obniża poziom cholesterolu, a tym samym zapobiega miażdżycy i chorobom serca.

Potas - wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu nerwowego, dodatkowo pomaga utrzymać właściwe ciśnienie krwi.

Sód - zapewnia równowagę wodno-elektrolitową i pH w organizmie. Przyczynia się do napięcia tkanek i nadania jędrności skórze. Pobudza pracę wielu enzymów, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, wspomaga prawidłową pracę nerwów i mięśni, w tym też mięśnia sercowego. Jest także jednym z istotnych składników kości i stawów.

Cynk - jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Wspiera metabolizm węglowodanów oraz proces widzenia. Odpowiada za odpowiedni poziom testosteronu we krwi i utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych.

 

Magnez - decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wykazuje właściwości antydepresyjne.

Jony chlorkowe - pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie, m.in regulują gospodarkę wodno-elektrolitową i odpowiadają za równowagę kwasowo-zasadową, a także za utrzymanie na bezpiecznym poziomie ciśnienia osmotycznego.


Skład [mg/l]: wapń 20; potas 13; sód 15; cynk 0,2; magnez 17; woda osmotyczna, chlorki 170
Wartości mierzone przy przepływie 2,5 l/min i wodzie osmotycznej o wartości 8 ppm

quanmedia